Varšuvoje atidaryta Stasio Eidrigevičiaus paroda „Stasys – Reflective Drawings”

Varšuvoje atidaryta Stasio Eidrigevičiaus paroda „Stasys – Reflective Drawings”

„Piešimas palaiko mane gyvą. Piešimas yra pagrindinė visa ko ašis. Pieštukas ir užrašų knygelė mane lydi visur ir visada, jie – įrodymas sau pačiam, kad nešvaistau laiko veltui. Stengiuosi sučiupti ir išjausti įvairias patirtis ir idėjas, tačiau daugelis vis tiek prasprūsta pro pirštus arba jas užgožia kiti įspūdžiai. Vis dėlto būna, kad vėl atsivertus senas užrašų knygeles, tos idėjos pabunda ir sugrįžta. Kartais prireikia ne vienerių metų, kol nusprendžiu užbaigti kokį nors projektą “, – sakė Stasys Eidrigevičius, komentuodamas savo kūrybą.
Parodoje pristatomi pasirinkti grafiko, tapytojo, pastelių ir plakatų autoriaus Stasio Eidrigevičiaus darbai, kuriems šiuo metu Panevėžyje kuriamas Stasio Eidrigevičiaus menų centras (SEMC). Menininko darbai buvo eksponuojami daugybėje individualių parodų visame pasaulyje. Savo mene S. Eidrigevičius komentuoja visuotines žmogaus problemas: vienatvę, bejėgiškumą, laisvės troškimą.
„Stasys yra universalus menininkas. Jis išreiškia save per įvairias meno disciplinas: estampus, piešinius, fotografiją, tapybą, performansų meną ir teatrą. Prie vienų disciplinų jis sugrįžta, nuo kitų nutolsta, tačiau yra ir tokių meno sričių, kurios niekada nenustojo jo dominusios. Nors dirba su daugybe skirtingų medijų, S. Eidrigevičius nepraranda savo unikalios kalbos. Priešingai, jo išskirtinis stilius labai aiškiai pasireiškia visuose jo darbuose, nesvarbu, ar tai būtų paveikslai, grafika, nuotraukos, ar teatro spektakliai. Stasys sukūrė originalią meninės raiškos formulę, kuri buvo gerokai nutolusi nuo pagrindinės to meto srovės, tačiau visada atstovavo savitą šio menininko pasaulį“, –  sako parodos kuratorius Piotr Kułak.
Parodoje bus eksponuojami du piešinių ciklai iš menininko privačios kolekcijos. Abu buvo sukurti 2000-aisiais metais ir dar nebuvo skelbti ar rodyti viešai
Paroda Karikatūrų muziejuje Varšuvoje veiks iki 2021 m. rugsėjo 5 d.
***
Parodos kuratorius ir katalogo redaktorius: Piotr Kułak
Katalogo grafinis dizainas: Paweł Osial
Plakato dizainas: Stasys Eidrigevičius
Plačiau skaitykite: https://bit.ly/3vi6hdI